Jak możemy Ci pomóc?

Instalacje fotowoltaiczne

Montaż instalacji
fotowoltaicznych

Oferujemy nie tylko montaż instalacji fotowoltaicznej, lecz także:

– pomagamy wypełnić dokumenty,
– uwzględniamy sugestie klientów,
– wykonujemy przyłączenie do sieci elektrycznej,
– dostarczamy wszystkie elementy instalacji,
– oferujemy doradztwo w zakresie: Dofinansowanie 5000 z programu Mój Prąd,
– wykonujemy indywidualną wycenę (uzależnioną od okoliczności instalacyjnych),
– zapewniamy dwie opcje wyceny (szczegóły tutaj).

SATYSFAKCJA GWARANTOWANA!

Demontaż instalacji fotowoltaicznych

Ze względu na duże ryzyko różnego rodzaju wypadków (m.in. upadek z wysokości, uszkodzenie poszycia dachu czy elementów instalacji) demontaż instalacji fotowoltaicznej powinien zostać przeprowadzony przez profesjonalną ekipę monterską. Zazwyczaj zajmuje nam to jeden dzień! Zdemontowane elementy można sprzedać w internecie lub ekipie monterskiej (w zależności od stanu technicznego poszczególnych elementów). 

BEZPIECZEŃSTWO GWARANTOWANE!

Serwis instalacji fotowoltaicznych

Każda instalacja fotowoltaiczna powinna być regularnie serwisowana. Dzięki temu możemy liczyć na bezawaryjną pracę oraz bieżące monitorowanie dochodowości inwestycji. Przegląd instalacji fotowoltaicznej obejmuje:

– kontrolę wizualną stanu modułów fotowoltaicznych, stabilności konstrukcji, stanu mocować oraz inwertera,
– sprawdzenie wszystkich zabezpieczeń (również tych związanych z korodowaniem),
– pomiary parametrów elektrycznych, a przede wszystkim kontrolę czy nie pojawiają się ubytki w generowaniu energii itp.

SATYSFAKCJA I BEZPIECZEŃSTWO GWARANTOWANE!

Mycie paneli fotowoltaicznych

Czynniki atmosferyczne mają wpływ na wszystko, co nas otacza – na panele fotowoltaiczne również. Zabrudzenia, powstające z naturalnych przyczyn, mają istotnych wpływ na wydajność instalacji fotowoltaicznej. Równie naturalne jest więc to, że należy o nią dbać. Ale czy zmierzasz wspinać się na wysoki dach z wodą, która może spowodować poślizg, a w konsekwencji nieprzyjemne wypadki? 

Zostaw to specjalistom! Wyczyścimy Twoje panele fotowoltaiczne!

SATYSFAKCJA, BEZPIECZEŃSTWO I CZYSTOŚĆ GWARANTOWANE!

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika jest odnawialnym źródłem energii, co oznacza, że wyprodukowany prąd nie wpływa negatywnie na środowisko (brak emisji dwutlenku węgla i siarczanów). Panele fotowoltaiczne zmieniają energię słoneczną (fotony) na prąd stały, następnie falownik (inwerter) zmienia prąd na zmienny/przemienny gotowy do użycia. Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej jest długoterminowe i trwałe, a przede wszystkim oznacza brak rachunków za energię elektryczną!

Po jakim czasie zwraca się fotowoltaika?

Na zwrot kosztów instalacji fotowoltaicznej wpływa m.in.:

  • Rozmiar instalacji (moc kw)
  • Sposób finansowania instalacji (dotacja czy wyłącznie środki własne)

Zazwyczaj zwrotu kosztów możemy spodziewać się po około 5-8 latach. Natomiast okres działania instalacji fotowoltaicznej to ponad 25 lat. Dodatkowo koszt instalacji fotowoltaicznej można odliczyć od podatku!

Elektryka

Montaż instalacji elektrycznych

Instalacja elektryczna to nic innego jak krwiobieg urządzeń elektrycznych. Każda budowa jest inna, więc jako drużyna Allwin-Elektro projektujemy oraz montujemy instalacje elektryczne indywidualnie. 

Zajmujemy się elektryką w:

– domach jednorodzinnych, 
– halach,
– sklepach,
– ekspozycjach. 

Nasze usługi obejmują również wszystkie inne instalacje związane z szeroko pojętymi „przewodami”.

Przegląd instalacji elektrycznych

Zgodnie z art. 62 ustawy o Prawie budowlanym z dnia 07.07.1994 r. przegląd instalacji elektrycznych jest obowiązkowy. Jednak okresowa kontrola instalacji jest ważna przede wszystkim ze względu na zagrożenie pożarowe oraz możliwość wystąpienia porażeń prądem. Przegląd instalacji (zalecany okres to 5 lat) powinien obejmować całościowe sprawdzenie przydatności instalacji do użytku, w tym:

– weryfikację sprawności połączeń i zabezpieczeń,
– weryfikację środków ochrony przed porażeniami,
– sprawdzenie odporności instalacji przewodów,
– kontrolę uziemień instalacji.

Darmowa wycena audytora

Zakres usługi obejmuje wstępny szacunek kosztów wykonania instalacji fotowoltaicznej. Minusem tego rozwiązania jest ogólny charakter pomiarów i oceny możliwości instalacyjnych. Grupa monterów na podstawie danych od audytora otrzyma większość szczegółów, jednak w rzeczywistości (po przybyciu na miejsce) znaczna część pomiarów i obliczeń wymaga weryfikacji. Ponowne obliczenia zabierają dodatkowy czas, zarówno monterom, jak i Tobie Szanowny Kliencie.

Płatna wycena montera

Zakres usługi obejmuje wizytę jednego z monterów, który fizycznie będzie później wykonawcą instalacji. Zaletą tego rozwiązania jest rozpoczęcie prac instalacyjnych niezwłocznie po przybyciu grupy monterów na miejsce zlecenia, ponieważ pomiary i ocena możliwości instalacyjnych wykonane zostały przez specjalistę. Dzięki danym od montera możemy również od razu doradzić czy nie należy wymienić zabezpieczeń.

Dodatkowe benefity

Dofinansowanie 5000 zł – „Mój Prąd”

Program „Mój Prąd” pozwala na otrzymanie dofinansowania. Pomagamy w pozyskaniu środków z tego programu, wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Skorzystaj i Ty! Dzięki dofinansowaniu Twój wkład w inwestycję będzie mniejszy, a okres zwrotu znacznie się skróci!

Odliczenie kosztów instalacji fotowoltaicznej od podatku

Odliczenia fotowoltaiki obejmują ogniwa fotowoltaiczne, cały osprzęt oraz usługę montażu instalacji fotowoltaicznej. UWAGA: przysługuje wyłącznie podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego. Więcej szczegółów tutaj!
Przewiń do góry